بازگشت به مقاله ها
wallet

انواع کیف پول های ارز دیجیتال

حال همین موضوع در مورد رمز ها و کریپتوکارنسی ها نیز صادق است. شما برای ذخیره رمز ارزهای خود نیاز دارید آنها را در یک کیف پول ارز دیجیتال نگهداری کنید‌،کیف پول های ارز دیجیتال توانایی ارسال و دریافت رمز ارزها مانند بیت کوین ،اتریوم ، تتر و غیره را دارند. والت یا همان کیف پول های ارز دیجیتال یک برنامه نرم افزاری است که از رمزنگاری برای بالا بردن امنیت در ذخیره سازی رمز ها استفاده می کنند.اگر قصد دارید از بیت کوین یا ارز دیجیتال دیگری استفاده کنید ابتدا نیاز به یک کیف پول ارز دیجیتال یا همان والت دارید، با داشتن یکی از این ها شما قادر خواهید بود که ارز مورد نظر خودتون رو بخرید و به کیف پول امن خودتون واریز کنید.

کیف پول ارز دیجیتال چگونه کار میکند؟

در کیف پول ارز دیجیتال چند آیتم مهم وجود دارد، اولین آیتم مهم در والت های ارز دیجیتال کلیدهای رمزنگاری شده عمومی و خصوصی آنهاست. این کلید های خصوصی عموما در کیف پول ها با تعداد لغت رمزنگاری می شوند که شبکه بلاکچین برای جداسازی کیف پول شما از آن استفاده می کند و در ابتدای راه اندازی کیف پول ها و واحد های ارز دیجیتال این لغت ها به شما نشان داده می شود و شما باید آنها را در محل مطمئن و ایمنی نگهداری کنید چون در صورت گم شدن کیف پول و مفقود شدن آن شما تنها با داشتن این ۱۶ لغت میتونیم دوباره به موجودی حساب رمز ارزی خودتون دسترسی داشته باشید. دومین آیتم مهم کیف‌پول ها آدرس هر رمزاز است، به عنوان مثال اگر قرار است شما بیت کوین دریافت کنید شخصی که قرار است به شما بیت کوین بدهند آن را به آدرس بیت کوین کیف پول شما واریز می کند. اشتراک گذاشتن این آدرس ها خطری ندارد و هیچ تهدید امنیتی برای کیف پول شما در پی ندارد زیرا با داشتن آدرس تنها افراد می‌توانند به کیف پول شما رمز ارز واریز کنند و از آن هیچ استفاده دیگری نمی توانند بکنند. همچنین آدرس یکم پول ارز دیجیتال هویت واقعی صاحب خود را به هیچ عنوان نشان نمی دهد.

محبوب ترین انواع کیف پول های ارز دیجیتال:

کیف پول های دسکتاپ

کیف پول هایی که برای دسکتاپ ساخته شدند باید در یک نسبتا و یک کامپیوتر خاص دانلود شود و تنها از آن دستگاه قابلیت دسترسی به حساب خود را دارید. این نوع از کیف پول ها امنیت خوبی دارند و استفاده از آنها نیز راحت است . اما به یاد داشته باشید یک هکر میتواند از طریق فایل های آلوده دستگاه شما را کنترل کند و از طریق آن به کیف پول شما دسترسی داشته باشد.

کیف پول های موبایل

کیف پول های موبایل نیز بسیار شبیه کیف پول های دسکتاپ هستند. مانند کیف پول های دستگاه شما باید نرم افزار والت موردنظر خود را برای موبایل تان را دانلود و نصب کنید. این نوع از کیف پول ها نیز برای استفاده راحت هستند و سرعت دسترسی به حساب شما نیز از طریق آنها زیاد است.امنیت این این کیف پول ها نیز به نرم‌افزاری بودن آن ها ۱۰۰٪ نمی باشد.

کیف پول کاغذی

کیف پول های کاغذی ارزش بسیار پایینی دارند. برای داشتن این که پول تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که کلیدهای عمومی و خصوصی خود را بر روی یک کاغذ پرینت بگیرید. این کار امنیت دارای شما را نیز بالا نگه میدارد. برای دسترسی به حساب والت خود نیز تنها راه دسترسی داشتن آن کاغذ است. به دلیل اینکه این روش از نگهداری هیچ گونه اتصال به سرور و اینترنت ندارد امنیت دارایی های شما درسته بالایی قرار می گیرد.

کیف پول سخت افزاری

کیف پول های سخت افزاری در درجه امنیت در رده بهترین ها قرار دارند. کیف پول سخت افزاری یک دستگاه فیزیکی است که هدف آن نگهداری کلیدهای عمومی و خصوصی تان است. هر زمان که نیاز به واریز و یا برداشت وجه داشته باشید کافیست به اینترنت متصل شوید. این دستگاه ها برای ورود از یک پین شخصی نیز استفاده می کند مجموعه این کارها دسترسی هکرها به کلید ها را تقریباً غیر ممکن می سازد.

آیا کیف پول های رمزارز ایمن هستند؟

به طور کلی مهم نیست که شما از چه نوعی است که پول استفاده می‌کنیم مادامی که کلیدهای عمومی و خصوصی شما در دسترس که کسی نباشند امنیت دارد شما تضمین شده است در هر زمان می توانیم به داراییهای خودتان دسترسی داشته باشید. اما این نکته اینجا باید مطرح شود که کیف پول های نرم‌افزاری در معرض خطر هکرها هستند پس بهتر است اگر از این گونه کیف پول استفاده می کنیم در دستگاهی نصب کنیم که اتصال بسیار کمتری به اینترنت دارند و یا از کیف پول های سخت افزاری برای نگهداری دارایی های خودمون استفاده کنیم.

اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در twitter
توئیتر
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به مقاله ها