بهترین کیف پول سخت افزاری 2022

اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
بهترین کیف پول سخت افزاری 2022

کیف پول سخت افزاری ابزار مناسبی برای ذخیره دارایی های دیجیتالی شما در یک محل امن و دور از دسترس هکرها می باشند. این کیف پول ها عبارات امنیتی شما را در یک چیپ ست ایمن ذخیره می کند و چون دسترسی آنها غالباً به اینترنت فقط توسط کاربر و در مواقع خاص انجام می شود هکرها فرصت کافی برای نفوذ به این دستگاهها را ندارند.

کیف پول سخت افزاری در انواع مختلفی ارائه می‌شوند و همه ساله نیز نسخه های جدیدی از آن روانه بازار می شود اما پرسش اصلی اینجاست که چگونه می توان تشخیص داد که چه کیف پولی مناسب کاربری من است؟ آیا به کیف پول سخت افزاری نیاز دارم؟ تفاوت کیف پول سخت افزاری با کیف پول نرم افزاری چیست؟

ارزهای دیجیتال روند رشد بسیار خوبی را داشتند و  افراد بسیار زیادی جذب این بازار شدند اما با داغتر شدن جذابیت این بازار تهدید های بیشتری نیز روانه آن شده است. اگر قصد سرمایه گذاری  بلند مدت در بازار رمز ارزها را دارید  و برای نگهداری از رمز ارزهای خود به یک کیف پول ایمن نیاز دارید، مناسب ترین گزینه برای شما انتخاب از میان بهترین کیف پول های سخت افزاری است.

بهترین کیف پول های سخت افزاری ۲۰۲۲

  1. بهترین برای کاربران عادی: Ledger Nano X
  2. بهترین برای استفاده از صرافی بایننس: SafePal S1
  3. بهترین برای نگهداری های بلند مدت: Cryptosteel Capsule Solo
  4. بهترین برای کاربران موبایل: D’Cent Biometric  wallet
  5. بهترین برای کاربران دسکتاپ: Trezor Model T
 

ledger Nano X

بهترین کیف پول سخت افزاری 2022 بهترین کیف پول سخت افزاری 2022

دلیل: پشتیبانی از تعداد بسیار زیادی از رمز ارزها و همچنین رابط کاربری خوب آن در نسخه دسکتاپ و موبایل، برای کاربران عادی و نیمه حرفه ای گزینه خوبی را فراهم می سازد. از طرفی کیف پول متامسک نیز ازین کیف پول سخت افزاری پشتیبانی میکند که این هم مزیت دیگر آن است و با اتصال به متامسک  به راحتی می توانید به وب سایت های مختلف متصل شوید و پرداخت های خود را انجام دهید.

خرید کیف پول سخت افزاری لجر نانو اکس

  

safePal S1

کیف پول ارز دیجیتال سیف پال بهترین کیف پول سخت افزاری

دلیل: سیف پال با داشتن رابط کاربری خوب در نرم افزار موبایل کیف پول خود توانسته امتیاز خوبی را در میان کیف پول های نرم افزاری بدست آورد که این موضوع می تواند وجه تمایز آن باشد. همچنین قابلیت اتصال بلوتوث و پشتیبانی نرم افزار آن از صرافی بایننس یکی دیگر از مزیت های این کیف پول محبوب است.

CryptoSteel Capsule Solo

دلیل: این وسیله برای افرادی مناسب است که میخواهند لغات کلیدی Private key کیف پول خود را در جایی مطمئن و ایمن در برابر فشار و آتش ذخیره کنند. این وسیله برای افرادی که هولدر بلند مدت رمزارز ها هستند بسیار گزینه خوبیست.

بهترین کیف پول سخت افزاری 2022
بهترین کیف پول سخت افزاری 2022

D’cent Biometric

دلیل: نوآوری به کار رفته در این دستگاه شما را قادر می سازد تا به وسیله اثر انگشت خود به کیف پول دسترسی داشته باشید و تراکنش های آن را تایید کنید. این کیف پول برای کاربران موبایل نیز گزینه خوبی میباشد و راحتی استفاده از یک کیف پول سخت افزاری را براش شما فراهم میسازد.

Trezor Model T

دلیل: ترزور از برند های مطرح در تولید کیف پول های سخت افزاری میباشد. با این حال مدل T این شرکت نیز گزینه خوبی برای کاربران دسکتاپ است. کیف پول ترزور نیز تمرکز بیشتری روی کاربران دسکتاپ دارد و با کیف پول هایی مثل متامسک و Exodus که رابط کاربری خوبی در دسکتاپ دارند نیز ازین کیف پول پشتیبانی میکنند.

خرید کیف پول سخت افزاری ترزور مدل T

بهترین کیف پول سخت افزاری 2022

کیف پول سخت افزاری چیست؟

کیف پول سخت افزاری وسیله ای است که به کمک آن می توانید دارایی های خود را در یک سخت افزاری ایمن نگهداری کنید و به وسیله آن تراکنشهای خود را تایید و پردازش کنید. این کیف پول ها کلید خصوصی اصلی را که دروازه دسترسی به دارایی های شما می باشند را درون چیپ ست نگهداری می کنند تا در برابر حملات محافظت شود. زمانی که یک تراکنش ایران انجام میدهید روی کیف پول سخت افزاری شما یک تاییدیه نشان داده می شود  که تنها با امضا کردن آن تاییدیه دارایی شما جابجا خواهد شد و همین امر امنیت تراکنش های شما را بالا می برد. ظاهر کیف پول های سخت افزاری عموماً با هم متفاوت است و در شکل های مختلف مثل کارت فلش و دیسک ساخته می شوند ولی همه آنها یک هدف را دارند و آن نگهداری از عبارات کلیدی امنیتی شماست.

کیف پول سخت افزاری با کیف پول نرم افزاری چه تفاوتی دارد؟

 کیف پول های نرم افزاری غالباً امنیت خوبی دارند و می توانند برای کاربری های روزمره مورد استفاده قرار بگیرند ولی اگر حجم دارایی شما زیاد است و قرار نیست که به صورت مستمر از آن استفاده کنید کیف پول های سخت افزاری لول امنیتی بالاتری را برای دارایی های شما فراهم می کند. کیف پول های نرم افزاری کلید خصوصی شما را درون خود نرم‌ افزار نگه می دارند و اگر فردی بتواند از طریق هک راه ورودی به نرم‌افزار پیدا کند عبارات امنیتی شما را سرقت می کنند و با داشتن آن عبارات کنترل تمامی دارایی های شما را به دست می گیرد،  در حالی که کیف پول های سخت افزاری یک قسمت ویژه درون چیپست خود دارند که عبارت امنیتی را در آن نگه می دارند و پروسه نفوذ و هک کردن را تا حد بالایی دشوار می کند. بنابراین اگر هدف شما نگهداری رمز ارزها به مدت طولانی و یا در سرمایه گذاری با حجم بالا می باشد کیف پول های سخت افزاری بهترین توصیه برای نگهداری دارایی های شماست.

آیا به کیف پول سخت افزاری نیاز دارم؟

فرق بین کیف پول سخت افزاری و کیف پول نرم افزاری را در یک مثال ساده  یاد بگیریم. فرض کنید  موجودی حساب شما چند میلیارد تومان است  و خرید های روزمره زیادی را انجام می دهید، اگر با کارتی که متصل به آن حساب است به خریدهای روزمره خود و خریدهای آنلاین بپردازید مطمئناً جایی به مشکل خواهد خورد و مورد حمله هکر ها قرار می گیرید که در این حالت ریسک دارایی های خود را بالاترین حد رسانده اید. بهترین راه برای مقابله با تهدید های روزمره و خالی شدن احتمالی حساب شما این است که یک حساب مجزا ایجاد کنید و به مقدار  هزینه روزمره خود آن را شارژ کنید تا حساب اصلی خود را از این حملات مصون بدارید. در این صورت حتی اگر حساب روزمره شما مورد حمله قرار بگیرد فقط مبلغ کمی از دارایی های شما تحت ریسک است. 

دنیای دیجیتال و رمز ارزها نیز پر از تهدید و خطر هک و به سرقت رفتن موجودی کیف پول ها است. هکرها روش های متعددی برای این کار دارند، از پیام دادن به شما تحت عنوان صرافی یا اکانت هایی که با آنها متصل شده اید گرفته تا نفوذ به سیستم و سعی به هک کردن کیف پولتان گزینه هایی هستند که سارقان میتوانند از آنها استفاده کنند.  شما می توانید یک کیف پول سخت افزاری داشته باشید که عمده‌ای دارایی‌های خودتان را در آن نگه می دارید و یک کیف پول نرم افزاری هم در کنار آن داشته باشید که مبالغی که به صورت روزمره به آن نیاز دارید  را در آن نگهداری کنید تا ریسک سرقت را تا حد زیادی محدود کنید.

کدام کیف پول سخت افزاری مناسب من است؟

 عموماً تمام کیف پول های سخت افزاری یک هدف را دارند و آن نگهداری از کلید خصوصی شما در یک  سخت افزار ایمن است. با این حال برندهای بسیاری را در این زمینه می بینیم که به تولید کیف پول سخت افزاری روی آورده اند  که از نظر ظاهری با هم تفاوت هایی دارند، ولی آیا عملکرد آنها نیز متفاوت است؟  همه آنها حرف از ایمن نگه داشتن عبارات کلیدی می زنند اما آیا همه آنها مثل هم عمل می کنند؟  در پاسخ باید بگوییم برخی از آن‌ها از تکنولوژی قوی‌تری برای مراقبت از عبارات کلیدی شما استفاده می کنند و برخی دیگر تکنولوژی ضعیف تری را دارند ولی در عوض به شما امکانات و ویژگی‌های متمایزی را می‌دهند مانند اپلیکیشن‌های اختصاصی مدیریت موجودی، اتصال بلوتوث به تلفن همراه و غیره …

در نهایت همه چیز به سلیقه شما برمی گردد این که شما امکانات و راحتی را بیشتر ترجیح می دهید و یا حداکثری کردن  امنیت دارایی ها  به قیمت امکانات کمتر رابط کاربری به نسبت پیچیده تر. 

تفاوت بین نسخه های جدید و نسخه های قدیمی

اگر نسخه قدیمی یک کیف پول سخت افزاری را داشته باشم نیازی هست آن را به نسخه جدید به روز کنم؟

 بله، کیف پول های سخت افزاری قدیمی از تکنولوژی قدیمی ترین برای محافظت از عبارات کلیدی شما استفاده می کنند و همین امر باعث ضعیف شدن لایه امنیتی  کیف پول شما می شود ولی باز هم به مراتب از کیف پول های نرم افزاری امنیت بالاتری دارند  اما اگر حجم دارایی شما به نسبت زیاد است کیف پول خود را با نسخه های جدیدتر به روز کنید.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
بهترین مطالب مشابه هر هفته توی ایمیلت!
اطلاعات به روز و آموزش های کریپتو رو از طریق اینباکست مشاهده کن

مطالب بیشتر